Sunday, 29 October 2017

'The Parisian Christmas Bake Off' Jenny Oliver


Super-chef Henri Salernes is searching for Paris's next patisserie apprentice - and Rachel is here to bake! With just one week to prove she can produce melt-in-the-mouthmacaroons and perfect profiteroles, Rachel needs no distractions. "
Ksiażka 'The Parisian Christmas Bake Off' Jenny Oliver jest podobna stylem i charakterem do ksiażek Jenny Colgan. Nie przewiduję jakichś epickich i ponadczasowych ekranizacji. Nie widzę producentów z Broadway'u stojacych w kolejce. Nie widzę nawet przedstawicieli BBC starajacych się o prawa autorskie... 
Ale... To taka współczesna historia o Kopciuszku. Ulubiona opowieść ze szczęśliwym zakończeniem. Rachel żyje sobie spokojnie pracujac w lokalnej szkole. Pomaga w przygotowaniach do Jasełek i piecze od czasu do czasu ciasta, których nauczyła ja nieżyjaca mama. Aż pewnego dnia lokalna społeczność decyduje za nia i zostaje wysłana, wśród niedowierzania i sprzeciwów, do Paryża. By wziaść udział w konkursie zaplanowanym dla wyłonienia najzdolniejszego praktykanta dla bardzo znanego, chociaż nieco już wypalonego, kucharza-cukiernika. Jest chwila zwatpienia, jest rozkwitajaca miłość i jest też oczywiście szczęśliwe zakończenie. Sympatyczne czytadło na długie, jesienno-zimowe wieczory.     
Watching snowflakes dust the Eiffel Tower, Rachel Smithson knows her commitment-phobic ex is probably already kissing someone else under the mistletoe. But Rachel hasn't come to Paris to mope... "
:)

No comments:

Post a Comment