Friday, 17 August 2018

'Podróżuj, gotuj, badź zdrowa' Sofia Brandon


" Z australijskiego buszu do winnic Prowansji: podróż, która odmieniła życie. "

' Sofia Brandon, majac niewiele ponad trzydzieści lat, porzuciła karierę zawodowa i zaczęła od poczatku. Sześć lat spędziła w podróży, która miała na celu pomóc jej odkryć własne ja i która poprowadziła ja dookoła świata i nauczyła sztuki zdrowego odżywiania się. Autorka zaprasza Cię do udziału w przygodach, które sprawiły, że narodził się jej zabawny styl gotowania. Zapnij pasy, gdyż wyruszasz w podróż przez Australię, Azję i rejon Morza Śródwiemnego. Z plecakiem na ramionach będziesz bładzić po nieznanych terytoriach, przygotowywać jedzenie w obcych kuchniach i śmiać się razem z tubylcami. ' 


Ponieważ ostatnimi czasy mam nielimitowany, ale za to łatwy dostęp do polskiej księgarni, od czasu do czasu wyławiam takie właśnie perełki. 
I muszę powiedzieć, że generalnie ksiażka mnie się spodobała - pomimo nie najwspanialszych ocen na portalach czytelniczych, tak nawiasem mówiac.
 Bez watpienia autorka podjęła niesamowicie odważna decyzję i zmieniła całkowicie styl życia, a w tym odżywiania się. I kudos jej za to. 
Tyle tylko, że cała historia jest chaotyczna. Przenosimy się, pozornie bez ładu, składu i struktury, do Australii, Prowansji, Tybetu, Azji, Istambułu i gdzie tam jeszcze... I to męczy. Trzeba zastanawiać się cały czas, czy właśnie wrzucone imię kolejnego towarzysza podróży już się pojawiło, czy jest kompletnie nowe. Ale przyznaję, że podane przepisy sa sympatyczne, wydaja się smaczne i wystarczajaco proste do wykonania. I bez skomplikowanych, trudno dostępnych składników. 
Po zdjęcia można się udać na stronę internetowa - klik - ponieważ autorka wyszła z założenia, że wydrukowane na czarno-biało nie będa przemawiały do czytelnika.


Wydawnica: Świat Ksiażki, 2010 rok; tytuł oryginału - 'The adventure cookbook'.No comments:

Post a Comment