Thursday, 8 February 2018

Kaspa's... Czyli: U mnie na wsi mamy taaaakie lody! :)


Kaspa's - The King of Desserts

321-323 WALWORTH ROAD,
WALWORTH,
SE17 2TG

Nasze niedawne odkrycie. Nie najnowsze, co to to nie. Bo o lodziarni-ciastkarni-kawiarni wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Tyle tylko, że latem miejsce jest oblegane niemiłosiernie i wizja czekania w kolejce z wiercacymi się, znudzonymi dziećmi do współpracy nie zachęca. A znów zima - jak to zima - człowiek biegnie w deszczu z zamakajacymi torbami zakupów i myśli tylko o jak najszybszym powrocie do ciepłego, suchego domu...  Na dodatek wnętrze jest pomalowane na... czarno! Jak sypialnia zbuntowanego nastolatka-Goth'a. Tyle, że z odrobina połysku w postaci srebrnego brokatu. Efekt? Na zewnatrz nie widać za grosz, co się dzieje wewnatrz! I najczęściej nie wiadomo po prostu, czy jest jeszcze kilka wolnych stolików, czy też nie.

Ale, koniec końców dotarliśmy tam z okazji jednych, czy drugich urodzin i miejsce stało się  dziecięcym najulubieńszym z ulubionych. Bo jakżeby inaczej? Kolekcja lodów, gofrów, ciast, smoothies i naleśników zachęci każdego. 

Ceny sa ot takie sobie, umiarkowane bym powiedziała. Zwykle urodzinowe szaleństwo kosztuje nas w okolicy £30. To za 5 wielkich porcji lodów i/lub gofrów. Ale już ciastko i kawa, czasami nawet w ofercie, to znacznie mniejszy wydatek. 
Ale z drugiej strony za tę sama cenę można by było zapakować do domowej zamrażarki około 30 litrów średniej jakości lodów... Czyli: na pewno będziemy celebrować z nimi jeszcze niejedne urodziny, czy rocznice, ale ograniczymy się raczej do tych wzniosłych okazji.
4 comments:

 1. Chyba odwiedzę tę twoją wieś :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :)
   Dobra wieś nie jest zła!
   A jak jeszcze opcja takich lodów sieę pojawia...

   Delete
 2. o rany ale mi smaku na zrobiłaś

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sama sobie ochoty narobiłam...
   Całe szczęście, że pogoda obrzydliwa, to mi się nie chce tam lecieć ;)

   Delete