Sunday, 3 December 2017

'Savour. Sensational soups to fulfil & fortify' Amber Locke


Zupy. Kto ich nie lubi? No dobrze, może ktoś... Ja mogę bez nich żyć, ale też cenię za uniwersalność i prostotę wykonania, oraz rozgrzewajace i zapełniajace właściwości. Bo w zimny dzień na pewno nie pogardzę kubełkiem kremowej pomidorowej na lunch, albo miseczka soczewicowej na obiad (pod warunkiem podjadania dodatkowo pajdy dobrego chleba, najlepiej, ale nie koniecznie, z kawałkiem ostrego cheddara). A rybna z czerwona fasolka jest miłym gościem o każdej porze dnia i roku.
The you will find here are all vegan - some raw, some cooked and some sweet - but all come with alternative serving ideas, many of which will appeal to omnivores. You'll find a soup for every colour of the rainbow, which illustrates the amazing and diverse spectrum of colours that occur naturally in nature ans shows how easy it really can be to 'eat - or drink - the rainbow'. " 
Teraz o ksiażce. Podzielona na wstęp (z rodzajami zup, potrzebnymi narzędziami, wskazówkami, jak podawać i przechowywać gotowe dania, itd.); przepisy na zupy; przepisy na posypki; indeks i podziękowania. Zaczyna się od pomysłów na warzywne buliony/wywary i zawiera około 100 przepisów na zupy. Mnie bardzo spodobała się na przykład kremowa zupa z ciecierzycy, słoneczna (z żółtymi warzywami), kokosowa z kalafiorem i dyniowa z gruszkami. Wspaniale prezentuje się ta z fioletowych ziemniaków - proponowała ja u siebie na blogu Mirabelka. Ale czy zrobię schłodzona zupę ze słodkiego jogurtu? Albo gazowana z ananasem? Czy też surowa z awokado i ogórkiem? Raczej nie... Natomiast z wielka przyjemnościa zajrzę po inspiracje i żeby rzucić okiem na apetyczne i śliczne zdjęcia.     
A humble bowl of soup is one of the most versatile of dishes; there's nothing quite like spooning up warm goodness on a cold winter's day, sipping a light chilled soup to refresh in the summer months, or hugging a mug of comforting broth if you're feeling under the weather. A simple bowl of soup has the ability to do far more then nourish our bodies; it has the restorative and comforting power to revive us and soothe the soul, too. "    

Polski tytuł to 'Superzupy: rewelacyjne, smaczne i zdrowe' (wyd. Oleksiejuk, 2017 rok, oprawa broszurowa).No comments:

Post a Comment